Cloud computing - czyli chmura dla firm w Polcom Data Center

 

Polcom, będący liderem usług udostępniania chmury obliczeniowej w Polsce, udostępnia największą i najnowocześniejszą infrastrukturę obliczeniową. 25 tys. wirtualnych serwerów opartych o najnowsze procesory Intel Xeon w architekturze Haswell, 256 TB pamięci operacyjnej RAM oraz replikujące się macierze flash gwarantujące dostęp do danych poniżej 1ms, to gwarant najwyższej jakości. To potężna architektura rozproszona geograficznie, w oparciu o którą Polcom świadczy usługi chmury prywatnej i publicznej.

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zadaj nam bezpośrednie pytanie  Formularz kontaktowy

 

Co wyróżnia usługi cloud computingu w Polcom Data Center? 

 

Redundant Enterprise Cloud Infrastructure (RECI) 

Architektura naszej chmury obliczeniowej działa w oparciu o dwa najwyższej klasy ośrodki przetwarzania danych połączone ze sobą światłowodem - takie rozwiązanie jest unikatowe w skali Polski.
Bezpieczeństwo  O wysokim poziomie bezpieczeństwa świadczy m.in. standard naszych ośrodków przetwarzania danych oraz posiadane przez nas    certyfikaty bezpieczeństwa.
Koszty  Nasza usługa zapewnia pełną kontrolę kosztów oraz ich łatwą optymalizację
Dedykowane oprogramowanie Posiadamy autorskie, dydykowane oprogramowanie do zarządzania zasobami cloudowymi w pełni dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Dowiedz się więcej na temat: Prezentacja - KonektVault

 

Na infrastrukturę chmury obliczeniowej Polcom składa się m.in.:

 

Wirtualne serwery 

 • 25 tys. wirtualnych serwerów opartych o najnowsze procesory Intel Xeon w architekturze Haswell
Pamięć
 • 256 TB pamięci operacyjnej RAM opartej o najnowszą wersje DDR4
Backup
 • Zaawansowany system backupu oparty między innymi na robotach o pojemności 1 200 taśm LTO
Dostęp do danych
 • Gwarantowany dostęp danych poniżej 1ms
Duża przestrzeń pod dane
 • 1 Petabajt przestrzeni pod dane w tym na macierzach gwarantujących do 400 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) (200 000 zapis/200 000 odczyt),
Unikatowa architektura
 • Architektura pracująca w dwóch niezależnych i oddalonych od siebie o 24 km ośrodkach gwarantująca  nieprzerwanie działania aplikacji naszych klientów.

 

Infrastruktura Polcom Data Center to architektura rozproszona geograficznie, w oparciu o którą Polcom świadczy usługi chmury obliczeniowej prywatnej i publicznej. Na bazie tej architektury możemy budować zaawansowane i  dedykowane architektury dla naszych klientów, struktury  mieszane, oferować usługi hostingu cloud dla platform lub systemów lub inne według dowolnego modelu preferowanego przez klienta.

Udostępniana infrastruktura to nie tylko najwyższa wydajność, ale także odpowiednia efektywność energetyczna zapewniana przez najnowsze sposoby bezpośredniego chłodzenia procesorów.  Wszystkie te czynniki skutkują ograniczeniem kosztów eksploatacji dla naszych klientów.

Usługi które oferujemy to m.in.:

 • hosting cloud
 • składowanie danych w chmurze
 • wirtualny dysk w chmurze
 • kopia bezpieczeństwa 
 • wirtualne biurko
 • systemy klasy  ERP w chmurze

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij