Chmura obliczniowa odpowiedzią na PSD2

Chmura obliczeniowa to coraz częstszy model wykorzystywany w instytucjach fiansowych. W Polcom jesteśmy tego już naocznymi świadkami.  Dzięki chmurze obliczeniowej instytucje finansowe mają dostęp do ściśle określonych zasobów serwerowych, takich jak moc obliczeniowa czy pamięć masowa – według realnego zapotrzebowania na zasoby informatyczne w danym momencie. Właśnie dlatego cloud computing  stanowi też konkretną odpowiedź na potrzebę redukcji kosztów informatyki, bo instytucje finansowe płacą tylko za realne zużycie zasobów informatycznych.

Taki model niweluje problem niepotrzebnego sprzętu pozostałego po testowych projektach biznesowych, wymagających rozbudowy infrastruktury informatycznej - korzystanie z informatyki jako usługi pozwala więc instytucjom finansowym na znaczne zwiększenie wydajności oraz szybsze wdrażanie innowacyjnych modeli biznesowych. Więcej na ten temat znajdą Państwo w artykule z udziałęm Agnieszki Zielińskiej z Polcom  na portalu AleBank.pl: CZYTAJ ARTYKUŁ

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij