Utrzymanie sprawnego działania infrastruktury informatycznej jest konieczne, ponieważ zapewnia ona ciągłość działania aplikacji, czyli funkcjonowania działalności operacyjnej przedsiębiorstw. Niestety wymusza to na firmach konieczność pamiętania o przedłużeniach serwisu, ponoszenia nakładów inwestycyjnych na zakup nowej infrastruktury oraz zapewnienia odpowiedniego zaespołu specjalistów. Bardzo ważnym komponentem utrzymania infrastruktury w sprawności  jest zapewnienie przez jej producenta wsparcia w  rozwiązywaniu problemów, napraw serwisowych, zmian w oprogramowaniu, usuwaniu błędów w  oprogramowaniu itp. Nie ulega wątpliwości, że zabezpieczenie ciągłości działania infrastruktury IT nie jest proste. Co możemy zrobić? 

Istnieje idealne rozwiązanie tego problemu. Jest nim skorzystanie z informatyki jako usługi, często zwanej „Cloud Computing” lub „Informatyką w chmurze”. Główną zaletą tej usługi jest zawsze dostępna dla użytkowników oraz szyta na miarę potrzeb klienta. Oznacza to, że decydując się na taki model współpracy przedsiębiorstwo otrzymuje dokładnie tyle ile potrzebuje, jeśli nagle te potrzeby rosną, istnieje możliwość szybkiego dostosowania zakresu współpracy. Rolą dostawcy w tym modelu usługi usługi jest więc zapewnienie w pełni sprawnej, kompletnej  i profesjonalnej usługi, która jest idealnie dobrana do zapotrzebowań klienta.  

 

Poznaj ofertę Polcom

Polcom - kierunek na biznes, kurs na chmurę!

Wysokie koszty IT? Rozwiązaniem jest cloud computing

Czy wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Integracja IT

Ciągłość działania Twojego biznesu w naszych rękach

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij