Wprowadzanie na rynek nowych usług i produktów wiąże się z dużym ryzykiem inwestycyjnym. Przedsiębiorcy nie mają nigdy pewności co do tego jak rozwinie się nowe przedsięwzięcie oraz jakich zasobów będą potrzebować. Oczywiście zawsze przyjmujemy optymistyczną wersję, i przyjmujemy, że nowe usługi okażą się rynkowym sukcesem, a zyski pokryją wszystkie wcześniejsze koszty. Gorzej, jeżeli rozwój jest słabszy niż oczekiwano lub osiągnięcie sukcesu zajmie nam więcej czasu niż przewidywaliśmy.

Jednym z elementów inwestycji jest zakup informatyki. Jest on często kluczowy i niestety bardzo drogi, dlatego stanowi on swego rodzaju barierę oraz potencjalne zagrożenie w postaci strat finansowych, w przypadku gdyby usługi okazały się nierentowne. Można korzystać z leasingu lub innych narzędzi finansowych, jednak wiążą się one z długoterminowymi zobowiązaniami finansowymi. Nie zmienia to więc niczego w zarządzaniu ryzykiem. Naturalnym są więc poszukiwania rozwiązania redukującego ryzyko inwestycyjne do zera. Takim wyjściem jest wykorzystanie informatyki jako usługi, często zwanej „Cloud Computing” lub „Informatyką w chmurze”. Usługa udostępnia tyle zasobów informatycznych, ile w  danym momencie potrzebuje Klient. Jej parametry mogą być w dowolnym momencie zwiększone lub zmniejszone. W szczególnym przypadku usługa zostaje wyłączona. Usługa tego typu nie wymaga żadnych inwestycji po stronie Klienta. 

Poznaj ofertę Polcom

Informatyka prosta i dostępna dla biznesu?

Polcom - kierunek na biznes, kurs na chmurę!

Czy wiesz, jak zadbać o bezpieczeństwo danych?

Integracja IT

Ciągłość działania Twojego biznesu w naszych rękach

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij