Cloud computing dla platformy e-commerce w Polcom 

 

W ostatnich latach sprzedaż internetowa jest jedną z najprężniej rozwijających się branż w  krajach wysokorozwiniętych. Jednocześnie boryka się z klasycznymi problemami sektora handlowego, takimi jak sezonowość sprzedaży. Sklepy internetowe odnotowują stosunkowo wysoką sprzedaż w okresach przed świątecznych oraz jej spadek w okresach wakacyjnych – jest to dyktowane naturalnymi potrzebami klientów. 

Jak to działa? 

Dobrze przygotowana platforma informatyczna e-sklepu musi obsłużyć ten najbardziej wzmożony ruch,  ponieważ jeśli jej wydajność będzie zbyt niska spowoduje to obniżenie sprzedaży w okresie największych obrotów. Nawet tradycyjne sklepy posiadają drzwi o określonej szerokości, którymi klienci wchodzą do sklepu. Zarówno w sklepach tradycyjnych jak i internetowych pojawienie się w jednym momencie zbyt dużej ilości klientów może spowodować  poważny problem z płynnością ruchu a nawet spowodować jego zupełną blokadę. Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem tego problemu jest poszerzenie drzwi. Jednak po zakończeniu okresu wysokiej aktywności  klientów prawdopodobnie nie będę one już potrzebne. Zwykłe drzwi kosztują stosunkowo niewiele, natomiast platforma informatyczna  wymaga dużych nakładów inwestycyjnych i stałych kosztów OPEX związanych z  utrzymaniem, zasilaniem i obsługą. Istniejące tu ryzyko zakupu infrastruktury „na wyrost” lub po to, by korzystać z niej tylko czasowo można wyeliminować korzystając z dedykowanej dla e-commerce usługi udostępniania specjalistycznej platformy informatycznej.

 
 

 

O naszej usłudze

Polcom oferuje ją w oparciu o autorskie narzędzie platformy dla sklepów internetowych. W efekcie Klient otrzymuje w pełni skalowane środowisko informatyczne, które może być zwiększane  w dowolnym momencie. Jeżeli ruch się wzmaga środowisko samo dodaje kolejne instancje serwerów, baz danych oraz innych koniecznych komponentów i udostępnia portalowi. Jeżeli ruch się zmniejsza zachodzi proces odwrotny i zasoby są wygaszane. Opłata zostaje poniesiona tylko za faktyczny poziom jego wykorzystania. To autorskie rozwiązanie Polcomu, udostępniane w najnowocześniejszym data center gwarantuje optymalny model kosztów dla sklepów elektronicznych i innych platform udostępniających swoje usługi za pomocą sieci Internet.

 

Charakterystyka:

  • niskie koszty podczas niskiej aktywności państwa portalu
  • moc obliczeniowa oparta została o najnowsze i najbardziej wydajne procesory Intel Xeon w technologii Haswell
  • środowisko pracujące w oparciu o dostęp do sieci Internet dostarczane przez kilkunastu operatorów
  • możliwość zastosowania wielowymiarowej ochrony przed atakami typu DoS/DDoS
  • możliwość rozbudowy usługi o dedykowany i profesjonalny system backupu
  • zapewniamy dowolne systemy operacyjne i baz danych, zapewniamy również środowiska do wirtualizacji preferowane przez klienta
  • usługa  funkcjonuje  w najnowocześniejszym centrum przechowywania danych
  • gwarantowany dostęp do aplikacji przez 24 godziny na dobę.


 

Zobacz więcej
Zwiń

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.

Zamknij
Real Time Web Analytics